Kandydaci do rady powiatu bielskiego

Okręg nr 5

Szczyrk, Buczkowice, Wilkowice

1.Grzegorz GABOR

lat 43, Komendant Gminny OSP Gminy Wilkowice.

Grzegorz GABOR

1.Grzegorz GABOR

lat 43, Komendant Gminny OSP Gminy Wilkowice.

Wiceprzewodniczący Rady Powiatu. Prawdziwy społecznik, znakomity strażak, dobry organizator. Wielokrotnie odznaczany, między innymi Brązowym Medalem za zasługi dla obronności kraju. Dzięki jego pracy i zaangażowaniu strażacy w Gminie mają dobry sprzęt oraz profesjonalną bazę szkoleniową podnoszącą kwalifikacje strażaków, policjantów a nawet żołnierzy. Nikt tak jak on nie angażuje się w życie społeczności lokalnej. Jest dobrym duchem swojej Gminy. Spokojny, pracowity i uczciwy. Nie jest typowym politykiem. Nie krytykuje innych, nie składa obietnic bez pokrycia. Potrafi pozyskiwać ludzi do działania na rzecz innych. W innym kraju zrobiłby karierę polityczną.

2.Stanisław GÓRNY

lat 57, bezpartyjny, Komendant Gminny OSP w Buczkowicach.

Stanisław GÓRNY

2.Stanisław GÓRNY

lat 57, bezpartyjny, Komendant Gminny OSP w Buczkowicach.

Strażak z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem. Zawsze gotowy aby nieść pomoc potrzebującym. Szefuje OSP Rybarzowice, w której strukturach działa sekcja historyczna dbająca o trwałe świadectwa lokalnego patriotyzmu. Znacie go, wiecie czego w życiu dokonał. Jest niezależnym, znającym swoją wartość obywatelem Gminy Buczkowice. Pozyskuje środki na remonty strażnic, nowy sprzęt pożarniczy aby jednostki mogły skutecznie likwidować zagrożenia, zapewniając bezpieczeństwo mieszkańców. Prowadzi szkolenia, a nawet wypoczynek dla młodzieży strażackiej. Założyciel Klubu Sportowego "Iskra" w Rybarzowicach. Organizator wielu uroczystości państwowych i lokalnych oraz zawodów pożarniczych i sportowych. Nie poddaje się naciskom politycznym, konsekwentnie realizuje założone przez siebie cele. Politycy muszą się z nim liczyć, gdyż wielu wyborców darzy go od lat niekłamanym zaufaniem.

3.Marcjanna MYNARSKA

lat 44, wykształcenie wyższe, absolwentka AWF w Katowicach, menadżer sportu i turystyki.

Marcjanna MYNARSKA

3.Marcjanna MYNARSKA

lat 44, wykształcenie wyższe, absolwentka AWF w Katowicach, menadżer sportu i turystyki.

Mieszka w Szczyrku. Prowadzi działalność gospodarczo-sportowo-rekreacyjną oraz gabinet masażu. Jest otwarta, wesoła i towarzyska. Współpracuje z Fundacją Świętego Mikołaja. Prowadzi zajęcia sportowe dla młodzieży. Jest instruktorem kilku dyscyplin sportowych. Uważa, że władze samorządowe oprócz gospodarowania pieniędzmi podatników mają również obowiązek patrzenia w szerszej niż większość z nas perspektywie. Nie wystarczy remontować szkolne budynki, trzeba w nich jeszcze kształtować postawy uczniów. Nie wystarczy docieplić budynek przychodni, trzeba jeszcze w nim prowadzić promocję zdrowia. Przez ostatnie lata zmieniło się trochę nasze życie. Władze samorządowe powinny nie tylko nadążać za tymi zmianami, lecz zdecydowanie je wyprzedzać.

4.Alicja GRUSZECKA

lat 71, emerytowana nauczycielka.

Alicja GRUSZECKA

4.Alicja GRUSZECKA

lat 71, emerytowana nauczycielka.

Jej życie naznaczone jest pracą społeczną na rzecz mieszkańców Gmin Buczkowice i Szczyrk. Większość z Was w młodości brała udział w zajęciach, na które chcielibyście dziś posłać swoje dzieci, ale podobno brakuje na to pieniędzy. Chciałaby zaprzeczyć tej tezie. Pieniądze są, ale Rada Powiatu musi chcieć je na ten cel wydać. Dzisiaj wraz ze swoimi wychowankami pracuje w Kołach Gospodyń Wiejskich, Ochotniczych Strażach Pożarnych oraz w Towarzystwie Społeczno-Kulturalnym "Zagroda". Uważa, że nie możemy zaprzepaścić tego, co było dobre, ale musi to być zgodne z wymaganiami współczesnego świata.

5.Józef KRUCZEK

lat 70, emeryt.

Józef KRUCZEK

5.Józef KRUCZEK

lat 70, emeryt.

Założyciel i Prezes Stowarzyszenia Kulturalnego Huciska. Autor książki "Ino nie szolić czyli Słownik gwary używanej w Huciskach". Rozumie zagadnienia z makroekonomii i finansów, interesuje się ekologią, jeździ na rowerze. W swej książce zamknął część historii naszej małej Ojczyzny. Dzięki niemu możemy łatwiej przypomnieć sobie nasze babcie i naszych dziadków. Dzięki niemu kolejne pokolenia ocenią nas lepiej niż na to zasługujemy. Każdy z nas może zostawić coś wartościowego kolejnym pokoleniom. Wystarczy wyzbyć się egoizmu i oddać ludziom część dobra, które oni dają nam. To nie górnolotne słowa, lecz cywilizacyjna konieczność.

6.Anna KUNA

lat 33, technik ekonomista.

Anna KUNA

6.Anna KUNA

lat 33, technik ekonomista.

Znacie ją bo często Was odwiedza. Lubi, ale i musi się z Wami spotykać, gdyż jest listonoszem. Ma opinię uczynnej i pomocnej, tryska energią. Pomaga społecznie OSP w Kalnej przy organizacji imprez, jest jej skarbnikiem. Ma świadomość, że turystyka to nie tylko przyjemność, ale szansa dla naszej społeczności na zarabianie pieniędzy dlatego musimy jednak bardziej zadbać o środowisko i estetykę naszych gór. Zna wagę zdrowego trybu życia i jeśli mogłaby decydować, to powiatowe programy zdrowotne dotarłyby przede wszystkim do naszej młodzieży szkolnej i emerytów.

7.Katarzyna LALIK

lat 33, technik żywienia i gospodarstwa domowego.

Katarzyna LALIK

7.Katarzyna LALIK

lat 33, technik żywienia i gospodarstwa domowego.

Od lat związana z OSP Meszna. Ukończyła Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Posiada uprawnienia Kierownika i wychowawcy wypoczynku dzieci i młodzieży oraz Kierownika wycieczek i obozów wędrownych. Jest Członkiem Komisji ds. Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Bielskiego. Ma opinię osoby zorganizowanej, sumiennej i życzliwej. Jej postawę, jak i wielu innych społeczników w naszym regionie, ukształtowała Ochotniczą Straż Pożarna. Nie wszyscy doceniamy znaczenie pracy z młodzieżą. Żadna znana mi szkoła czy inna organizacja na naszym terenie nie potrafi tak pozytywnie wpłynąć na kształtowanie postaw i charakterów młodych ludzi jak MDP. Dzięki takim ludziom jak ona świat staje się lepszy.