Kandydaci do rady powiatu bielskiego

Okręg nr 2

Czechowice-Dziedzice

1.Katarzyna ADAMIEC

lat 52, pielęgniarka, mgr Promocji Zdrowia.

Katarzyna ADAMIEC

1.Katarzyna ADAMIEC

lat 52, pielęgniarka, mgr Promocji Zdrowia.

Specjalista z dziedziny promocji zdrowia, epidemiologii i zarządzania ochroną zdrowia. Członek Zarządu Powiatu Bielskiego. Nadzoruje pracę Szpitala Pediatrycznego, Psychiatrycznego oraz Bielskiego Pogotowia Ratunkowego. Jednocześnie monitoruje pracę Biura Programowania Rozwoju i Funduszy Europejskich. Niezależna, wykształcona, z doświadczeniem samorządowym. Pracowita, uczciwa i otwarta na potrzeby ludzi. Nowa twarz na czechowickiej scenie politycznej. Uważa, że w samorządach nadszedł czas na tworzenie i realizowanie programów społecznych. Chce realnej promocji zdrowia, która obejmie swym zasięgiem dzieci, ich rodziców i seniorów. Uważa, że mamy prawo oczekiwać, że domy kultury, obiekty sportowe i inne instytucje kulturalne nie będą przed nami zamykane. Młodzież oraz emeryci potrafią zorganizować swój czas wolny według swoich potrzeb i zainteresowań. Gdy poczują się gospodarzami naszej Małej Ojczyzny przestaniemy się w końcu dzielić na "my i oni". Z czasem staniemy się społeczeństwem obywatelskim w zachodnim, a nie wschodnim stylu.

2.Jarosław WAWAK

lat 59, Ekspert ds. Bezpieczeństwa, Absolwent Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej w specjalności Zarządzenie i dowodzenie w sytuacjach kryzysowych.

Jarosław WAWAK

2.Jarosław WAWAK

lat 59, Ekspert ds. Bezpieczeństwa, Absolwent Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej w specjalności Zarządzenie i dowodzenie w sytuacjach kryzysowych.

O Zarządzaniu Kryzysowym słyszeliśmy wszyscy, lecz niewielu tak jak on rozumie jak działa. Dziś jakość tego systemu weryfikuje dopiero samo życie. Uważa, że ważne dla bezpieczeństwa sprawy warto kontrolować na bieżąco. Wielu z nas narzeka na stan oznakowania dróg, a odpowiedzialni za to urzędnicy żyją w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. Przydałaby się im strona internetowa z naszymi uwagami. Zaskoczyłby ich ogrom problemów, które sami stworzyli. Ważnym elementem naszego bezpieczeństwa są Ochotnicze Straże Pożarne. Ich wyposażenie i przeszkolenie powinno współgrać z przewidywanymi zagrożeniami na ich terenie działania. W tych sprawach Rada Powiatu może podejmować decyzje.

3.Mirosław OSTYŃSKI

lat 47, żonaty, dwoje dzieci, bezpartyjny. Inżynier logistyk, absolwent Politechniki Śląskiej.

Mirosław OSTYŃSKI

3.Mirosław OSTYŃSKI

lat 47, żonaty, dwoje dzieci, bezpartyjny. Inżynier logistyk, absolwent Politechniki Śląskiej.

W pracy i życiu codziennym stawia na jakość i efektywność podejmowanych działań, szczególną uwagę zwraca na skuteczną poprawę szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Zasiadając w latach 2009-2015 w Radzie Nadzorczej Czechowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej był inicjatorem modernizacji spółdzielczych placów zabaw. Wnioskował o budowę progów zwalniających na osiedlach oraz budowę sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy ulicy Traugutta. Każdy problem zwykłych ludzi jest dla niego ważny. Nie jest typem polityka, dlatego bardziej niż inni nadaje się na reprezentanta naszej społeczności w samorządzie.

4.Dorota LIGAS

lat 52, technik ekonomista

Dorota LIGAS

4.Dorota LIGAS

lat 52, technik ekonomista

Pracuje w dziale księgowości Czechowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej od 30 lat. Nikt lepiej nie zna i nie rozumie zwykłych problemów mieszkańców Czechowic. Zdecydowała się kandydować, bo to najskuteczniejszy sposób poparcia ludzi, których szanuje. Swoją kandydaturą chce uwiarygodnić ich uczciwość i szczerość intencji. Nie interesuje się polityką, ale przejmuje się losem ludzi, zwłaszcza starszych. Z doświadczenia wie, że dla nieuleczalnie chorych domowe wizyty pielęgniarek są ogromną pomocą. Rozwój usług opieki domowej i paliatywnej jest ważniejszy od stadionów i basenów. Uważa, że publiczne pieniądze można wydawać lepiej, z większym pożytkiem dla nas i naszych bliskich.

5.Anna HANDZLIK

lat 40, absolwentka Akademii Rolniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wyższej Szkoły Bankowości i Finansów oraz Wyższej Szkoły Technicznej.

Anna HANDZLIK

5.Anna HANDZLIK

lat 40, absolwentka Akademii Rolniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wyższej Szkoły Bankowości i Finansów oraz Wyższej Szkoły Technicznej.

Jest gorącym zwolennikiem rozszerzenia programu szczepień obowiązkowych u dzieci, a przy okazji propagowaniu wśród rodziców wiedzy dotyczącej zasadności szczepień u nieletnich. Nie potrafi się pogodzić z bestialstwem ludzi wobec zwierząt. Od 10 lat zawodowo związana jest z CSM. Jest ambitna i pracowita, a od swoich współpracowników wymaga kreatywności, zaangażowania w pracę i szczerości. Jest uparta, ma swoje zdanie, a jednocześnie jest otwarta na logiczną argumentację. Ceni ludzi szczerych, nie toleruje wtrącania się w życie innych osób. Za nią warto skoczyć w ogień. Kobieta o silnym charakterze i ugruntowanych zasadach.

6.Andrzej MIKOŁAJEK

lat 51, bezpartyjny.

Andrzej MIKOŁAJEK

6.Andrzej MIKOŁAJEK

lat 51, bezpartyjny.

U ludzi ceni uczciwość, w pracy sumienność, a w życiu społecznym porządek. Nie jest zadowolony z dotychczasowego funkcjonowania władz samorządowych. Uważa, że w wielu kwestiach ich postawa to tylko pozory. Polityków krajowych ocenia, jak większość z nas, poprzez media. Polityków samorządowych nie sposób ocenić. Nigdy publicznie nie tłumaczą się ze swoich błędów, bo na tym szczeblu politycznym wolne media nie istnieją. Samorząd staje się oligarchią w rosyjskim stylu. Wiemy tylko tyle ile sami nam powiedzą. Prawo do informacji publicznej jest fundamentem demokracji. Musimy wypracować uczciwą metodę komunikowania się polityków lokalnych z wyborcami w czasie kadencji, a po jej zakończeniu rozliczenia ich z powierzonego mandatu.

7.Marta SZATANIK

lat 19, bezpartyjna. Technikum ekonomiczne. Pracuje w KFC w Czechowicach-Dziedzicach.

Marta SZATANIK

7.Marta SZATANIK

lat 19, bezpartyjna. Technikum ekonomiczne. Pracuje w KFC w Czechowicach-Dziedzicach.

Młoda, energiczna dziewczyna. Uprawia strzelectwo sportowe. Sama zgłosiła chęć kandydowania w wyborach samorządowych. Działalność społeczną rozpoczęła w Uczniowskiej Spółdzielni "Ekonomus" kształtującej umiejętności zespołowego działania i gospodarowania w warunkach gospodarki rynkowej, nawyków oszczędzania, a także organizowania wzajemnej pomocy i zaspokajania materialnych i kulturalnych potrzeb. To dobre doświadczenie na start w dorosłość. Młodzież niesie ze sobą swoją wizję przyszłości i swoje ideały. Nie starzy, tylko młodzi mogą dokonać dobrej zmiany. Jeśli chcemy, by poczucie uczciwości wróciło do naszej społeczności postawmy na młodych.

8.Piotr GUZY

lat 36, mgr pedagogiki.

Piotr GUZY

8.Piotr GUZY

lat 36, mgr pedagogiki.

Jest górnikiem/ratownikiem górniczym w PG "Silesia". Maratończyk - zdobywca korony maratonów polskich, triathlonista, mors, zapalony pszczelarz, propagator zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Zasłużony Honorowy Dawca Krwi. Założyciel i Prezes Czechowickiego Klubu Morsów, założyciel i jeden z prowadzących Grupę Świadomych Rodziców z Gminy Czechowice-Dziedzice promującą m.in. ustawię o dobrowolności szczepień, wspierająca rodziców z dziećmi po NOP. Umiarkowanym i liberał. Uważa, że poprawność polityczna krępuje naszą wolność. Każdy człowiek powinien mieć prawo swobodnego wyboru i decydowania o sobie i swoich dzieciach. Nie ma ludzi ani praw, których nie wolno nam poprawić, należy to jednak przeprowadzać zgodnie z prawem.

9.Weronika STRYCZEK-SROCZYŃSKA

lat 23, specjalista ds. administracyjnych.

Weronika STRYCZEK-SROCZYŃSKA

9.Weronika STRYCZEK-SROCZYŃSKA

lat 23, specjalista ds. administracyjnych.

Absolwentka socjologii Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej oraz zarządzania w Wyższej Szkole Zarządzania i Ochrony Pracy w Katowicach. Ma opinię osoby zorganizowanej i pracowitej. Swoje obowiązki traktuje z dużą odpowiedzialnością. Jest typowym reprezentantem młodego pokolenia. Wykształcona, pragmatyczna, pozytywnie patrząca na świat. Odporna na populizm i demagogię szerzące się w świecie polityki. Wolałaby uporządkowany świat przejrzystych procedur zamiast niejasnych i skomplikowanych zarządzeń. Jak większość młodych ludzi nie chce czekać na swoją szansę całe życie. Chce bardziej otwartej, bardziej nowoczesnej i uczciwej, a przede wszystkim przyjaznej ludziom polityki.

10.Robert JAROMIN

lat 49, informatyk.

Robert JAROMIN

10.Robert JAROMIN

lat 49, informatyk.

Dokumentuje fotograficznie wydarzenia kulturalne i sportowe, między innymi: Dni Czechowic-Dziedzic, Tydzień Kultury Beskidzkiej, zawody Kajak-polo, Runmageddon oraz Beskidy MTB Trophy. Jego zdjęcia pejzażowe Czechowic zostały wyróżnione w konkursie Fotografii Ojczystej. Współpracuje z czechowickimi muzykami oraz grupami muzycznymi m.in. Biały, Hendon, Akustyczne Historie, SKTC. Jest współadministratorem fanpage Akademii Boksu Stal Czechowice. Wie jak trudno wypromować się samodzielnie ludziom utalentowanym. W polskich warunkach jest to praktycznie niemożliwe. Przychylność samorządu ułatwiłaby życie młodym artystom oraz sportowcom. Dla wielu będzie to jedyna instytucja, która wesprze ich rozwój.